Moda ślubna

PICT0014Suknia biała czy kolorowa? Długa czy krótka? Z wycięciami czy „zabudowana”? Tyle pytań, ile modowych możliwości. Choć na ślubnym rynku mody ciągle przeważają białe, często delikatne, wysublimowane kreacje, to nie brakuje również bardziej awangardowych podpowiedzi czy to w kwestii „ożywiających” biel sukni dodatków czy też jej innej barwy. Decyzja oczywiście należy do samej bohaterki uroczystości. Ważne jest również to, aby w wybranej prze siebie kreacji czuła się przede wszystkim dobrze, no i … wyjątkowo. Renesans przeżywają np. stylizacje ślubne z lat 50 czy 60 czy koronki. W doborze odcieni czy półtonów bieli, których jest kilkadziesiąt (np. śmietankowy, śnieżnobiały, kość słoniowa, ecru etc.) warto wziąć pod uwagę rodzaj cery – czy jest ona jasna czy ciemniejsza i pod tym kątem stworzyć kontrast.

Modne są również pastele od perłowoszarego po brzoskwiniowo różowy. Jeśli Panna Młoda należy do odważnych, to może skorzystać z wersji czerwonej, bordowej czy fioletowej. Innym rozwiązaniem może być łączenie kolorów – dla przykładu góra sukni ślubnej w kolorze bordowym lub szafirowym, a dół w białej tonacji. Nowością, a zarazem awangardą, proponowaną przez projektantów jest suknia ślubna z jeansu.

big.70449.AE93552D-6F90-41FB-B130-65893CF52A1BMniej wymagający zazwyczaj bywają panowie. To raczej za nimi trzeba się nabiegać, aby dopasować wreszcie w każdym centymetrze garnitur bądź frak. Generalnie przyjmuje się, że kolor ubrania Pana Młodego jest raczej ciemny czyli: czarny, granatowy, brązowy bądź grafitowy. Ale bywa, że lepiej czują się i wyglądają np. w białych, beżowych czy jasnoszarych. Generalnie jednak odradza się panom ubrań w intensywnych kolorach i wzorach czy zbyt wyrazistych fakturach. Wystarczy delikatny połysk, aby Pan Młody wyróżniał się elegancko spośród gości weselnych. I co ważne – dobrze dobrany garnitur ślubny to: guziki garnituru (po zapięciu) leżące w jednym rzędzie, rękaw sięgający do kostki nadgarstka, tylna część marynarki zakrywająca pośladki.

Może się też i tak zdarzyć, że Para Młodych wybierze opcję taką samą kolorystycznie.  

Po modne rozwiązania odsyłamy do strony Ślub Market oferującej liczne akcesoria i dodatki ślubne