Jakie wybrać dodatki ślubne?

Listę zacząć należy od zaproszeń ślubnych. Jaką przyjmą formę i co się w nich znajdzie – zależy już tylko od inicjatywy Młodej Pary. Mogą być z przymrużeniem oka, ze zdjęciem przyszłych małżonków (teraźniejszym albo z dzieciństwa) lub proste. Ważną informacją jaka zaleca się zawrzeć, to oczywiście potwierdzenie ze strony gości, czy stawią się na uroczystości.

Tradycyjnym dodatkiem jest oczywiście bukiet lub jakikolwiek kwiatowy symbol w dłoniach, bądź na dłoniach panny młodej i w butonierce pana młodego. Kolejne rzeczy, którymi można oprawić imprezę to poduszeczka na obrączki, przystrojone koszyczki bądź kuferki na telegramy i pieniążki oraz podobna wersja – z cukierkami, zwłaszcza dla najmłodszych gości. Krzesła dla nowożeńców zarówno w kościele, jak i w miejscu, gdzie odbywa się wesele powinny wyróżniać się przez dodatkowe udekorowanie np. pokrowcem czy kwiatami. Sam kościół może być na tę okoliczność ubrany w różne wianuszki, girlandy, świece, kokardy, kule kwiatowe czy szpalery. Na udekorowanie czeka również sala, bądź inne miejsce, w którym odbywa się wesele. Tutaj można posiłkować się kwiatami (w bukietach, płatkami rozsypanymi na obrusie), balonami, świecznikami etc. Całość powinna współgrać nie tylko z oczekiwaniami Młodej Pary, ale również miejscem.

9410375_4_644x461_piekna-suknia-slubna-dodatki-gratis-modaKolejną rzeczą do przystrojenia to samochód, bryczka lub inny pojazd, którym przemieszczać się będą przyszli małżonkowie. Mogą to być m.in. kwiaty, imienne tablice rejestracyjne.

Wśród dodatków ślubnych nie można zapomnieć o tych, które tyczą się ubioru. I tak ich wachlarz dla Panny Młodej jest bardzo szeroki. W zależności od pogody może się ona zdecydować np. na szale, bolerka, futerka, płaszczyki ślubne oraz rękawiczki. Tradycyjny welon zastępuje się kapeluszem, diademem czy wianuszkiem, a czasami wystarczy nawet tylko kwiatek wpięty we włosy. Ozdobą dla niej będzie również biżuteria (lepiej nie przesadna). Tradycyjny elementem jest także podwiązka. Fajnym dodatkiem może okazać się również torebka.

Panom można zaproponować krawaty, muszki, butonierkę lub chusteczkę, zegarek, spinki do mankietów czy rękawiczki.